Hlavní stránka
Zájezdy
Portugalsko

Funchal - Hotel Residencial Monumental **Madeira je portugalské souostroví, kterému se přezdívá "ostrov věčného jara", díky klimatu a Golfskému proudu. Teplota moře kolem ostrova totiž ani v zimě neklesá pod 18 stupňů Celsia.
Madeira je po celý rok cílem turistů především z Evropy, jelikož nabízí teplé počasí, úchvatnou přírodu, krásnou flóru a vyhlášené madeirské víno. Pokud přemýšlíte kam se během jara, podzimu či zimy vypravit za teplem, tak volbou Madeiry rozhodně neuděláte chybu!

Poloha: hotel se nachází přímo u pobřežní promenády Lido, přibližně 250 m od kamenité pláže se vstupem do moře. V blízkosti hotelu je nákupní středisko Forum Madeira, restaurace a bary. Hotel je vzdálen asi 2,5 km od centra Funchalu.

Vzdálenosti pláž: 250 m
centrum Funchalu: 2,5 km

Minimální počet účastníků: 8 osob

Stravování: snídaně

snídaně servírovaná kontinentální. Možnost dokoupení polopenze (servírované večeře).

Ubytování: hotel **

jednoduše zařízené dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky mají koupelnu (sprcha, toaleta), minibar, malou ledničku, TV, sejf (za poplatek), stolek. Některé pokoje mají balkon (za příplatek).

Vybavení: recepce, dvě restaurace (Chancellery a Grany´s House), kde mají klienti hotelu slevu, výtah, terasa na střeše s lehátky, Wi-Fi v celém hotelu zdarma.

Program zájezdu

1. den: přílet z Prahy do Funchalu, ubytování.
2. den: snídaně, individuální program.
3. den: po snídani odjezd na celodenní výlet východní částí ostrova – vesnice Camacha s manufakturou proutěného nábytku, dále druhý nejvyšší vrchol Madeiry - Pico do Arieiro, přejezd přes vnitrozemí do Ribeiro Frio, s návštěvou pstruží farmy v krásné zahradě. Krátká procházka levadou Balcones (Balkónky), která na svém konci poskytuje panoramatické výhledy na okolní hory. Po obědě (individuálně) přejezd do městečka Santana, kde se nachází typické madeirské domky ve tvaru písmene A. Cestou zpět zastávka na vyhlídce Ponta do Rosto. Cesta zpět povede kolem pobřeží a města Machico. Fakultativně oběd v rámci programu (cca 15,50 €/os.).
4. den: snídaně, individuální program.
5. den: po snídani odjezd na celodenní výlet na západní pobřeží, spojený s koupáním. Návštěva nejkrásnějších míst západní části Madeiry. Cesta vede do městečka Camara de Lobos, kde při své návštěvě Madeiry maloval své obrazy Winston Churchill a také zde vznikla replika Columbovi lodi, která kotví ve Funchalu. Cesta dále pokračuje na Cabo Girao, druhý největší útes na světě a Ribeira Brava. Po překročení 4 vegetačních pásem, návštěvě oblasti Encumeada, odkud je vidět jižní a zároveň severní pobřeží Madeiry, následuje prohlídka vodopádů Veu Da Noiva (Nevěstin závoj). Dále se pokračuje do Porto Moniz, kde se nachází koupaliště z lávových kamenů. Zbytek výletu je věnován koupání v přírodním koupališti Porto Moniz (vstup cca 2 €). Fakultativně oběd v rámci programu (cca 15,50 €/os.). Večer návrat do hotelu.
6. den: individuální program.
7. den: Snídaně, poté pěší túra na Ponta de Sao Lourenço – odjezd autobusem do pobřežní vesnice v nejvýchodnějším cípu ostrova – Quinta do Lorde. Cesta vás zavede podél pobřeží na poloostrov s nejužším místem asi 50 m, s krásnými výhledy až na samý cíp poloostrova Ponta de Sao Lourenço. Po cestě se budete kochat nádhernými výhledy na členité pobřeží a přístavní města Machico, Santa Cruz i přistávající letadla na asi 8 km vzdušnou čarou vzdáleném mezinárodním letišti.
8. den: snídaně, individuální volno a plánovaný odlet do Prahy.

26.04. - 03.05.21 pondělí - pondělí
snídaně letecky (Praha)
16 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Funchal – Praha, letištní taxy a poplatky, příruční zavazadlo do 8 kg, transfery, 7x ubytování v hotelu** ve 2lůžkovém pokoji se snídaní, 2x celodenní výlet, 1x polodenní výlet, česky hovořícího delegáta a průvodce, pojištění CK dle zákona č. 159/1999

Cena nezahrnuje

  • místní turistickou taxu (povinná platba na místě 5 €/os./pobyt), odbavené zavazadlo do 23 kg - 1 300 Kč, polopenze 2 500 Kč/os, komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), obědy na výletech (cca. 15,5 EUR/os), fakultativní vstupy